> > Strona główna · > Całun Turyński · > > Całun Turyński argumenty NIE · Czy znalezisko podważy mit Całunu Turyńskiego?Czy znalezisko podważy mit Całunu Turyńskiego?

W Jerozolimie w grobie z czasów ukrzyżowania Jezusa archeolodzy znaleźli całun, którzy może podważać autentyczność Całunu z Turynu. Jest to pierwsze odkryte w Jerozolimie miejsce pochówku z czasów śmierci Chrystusa.

Całun znaleziono w grocie w dolinie Hinon niedaleko Starego Miasta. Archeolodzy twierdzą, że zrobiono go inną technika niż Całun z Turynu. Składa się z kilku części i utkano go prostą metodą z dwóch rodzajów splotów, podczas gdy katolicka relikwia składa się z jednej części i została wykonana skośnymi splotami. Według badaczy świadczy to o tym, że Całun z Turynu jest o tysiąc lat młodszy.

Naukowcy od dawna spierają się o autentyczność katolickiej relikwii. Miesiąc temu naukowiec z Watykanu dzięki komputerowej analizie znalazł na niej słowa "Jezus z Nazaretu" napisane w kilku językach, co ma dowodzić, że Całun z Turynu okrywał ciało Jezusa. Odkrywca grobu w Jerozolimie profesor Shimon Gibson uważa natomiast, że ostatnie znaleziska powinny położyć kres wszelkim sporom o autentyczność relikwii.


Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons. Serwis Paranormalium.pl jest licencjonowany na warunkach Creative Commons. Możesz wykorzystywać wszelkie materiały pod warunkiem podania ich autora i źródła jako serwisu www.paranormalium.pl

21.01.2010. 21:51